14.9.2025 – Evropsko prvenstvo AH, Poljska

posted in: Domov, Objave 2025 | 0

Od 13. do 21. 9., je na Poljskem, v okolici gradu Ksiaz, potekalo evropskem prvenstvo v poljskem lokostrelstvu. Prvenstva so se udeležili najboljši lokostrelci iz celega sveta. Nastopilo je 182 tekmovalcev iz 25 držav. Tja se je odpravila tudi slovenska reprezentanca, v kateri je bil tudi naš Timotej Obraza Škerjanec.

Teden se je začel z deževnim vremenom, ki pa se je iz dneva v dan izboljševalo. Prvi dan kvalifikacij so streljali 24 tarč na neznane in drugi dan 24 tarč na znane razdalje. Sledile so eliminacije za mešane ekipe, posamično in ekipe.

V soboto, 20. 9., sta dva mladinca slovenske reprezentance osvojila posamične medalje.

Timotej Obreza Škerjanec je zmagal v finalnem dvoboju in osvojil bronasto medaljo v kategoriji goli lok mlajši od 21 let.

Viktor Primožič Gogala je postal podprvak v kategoriji sestavljeni lok mlajši od 21 let.

 

Ostale uvrstitve slovenske reprezentance:

4. mesto: Moška ekipa (Arnež Luka, Brenk Aljaž Matija, Rensik Andrej) Moška ekipa U21 (Obreza Škerjanec Timotej, Primožič Gogala Viktor, Vrbec Samo)

5. mesto: Jevšnik Tim, SLM

7. mesto: Čavič Urška, ULŽ Mešana ekipa UL (Čavič Urška, Arnež Luka)

9. mesto: Arnež Luka, ULM Pintarič Žana, ULŽ Modic Staš; SLM Brenk Aljaž Matija, SLM Resnik Andrej, SLM

 

Zelo smo ponosni na naš podmladek.

Timotej, čestitke!