19.8.-25.8.2019 Mladinsko svetovno prvenstvo – Madrid

posted in: Objave 2019 | 0

Od 19.8. do 25.8. se odvija v Madridu Svetovno mladinsko prvenstvo. S Slovensko reprezentanco sta tja odpotovala tudi dva naša člana, Matic Jager in Nik Bizjak. Po kvalifikacijah Je matic zasedel 53. mesto, Nik pa 69. V ekipnem tekmovanju je ekipa Slovenije v sestavi Nik Bizjak, Sergej Podkrajšek in Žiga Ravnikar zasedla 19. mesto in se tako uvrstila v nadalnje tekmovanje. Matic Jager in Mia Velkova pa sta v mešanih ekipah zasedla 26. mesto in tako žal izpadla iz nadalnjega tekmovanja.

V eliminacijah je Nik izgubil proti tekmovalcu iz Bangladesha in se tako uvrstil na končno 57. mesto. Matic je najprej zmagal proti tekmovalcu iz Nemčije v naslednjem dvoboju pa je žal izgubil proti tekmovalcu iz Kitajske in se tako uvrstil na končno 33. mesto.

V ekipnih eliminacijah je ekipa Slovenije naprej premagala ekipo iz Meksika po shoot off-u, nato pa so izgubili proti ekipi Kitajske in se tako uvrstili na deveto mesto.