Evropski mladinski pokal Rovereto

posted in: Objave 2018 | 0

Od ponedeljka 14.5.2018 do sobote 26.6.208 je v Roveretu potekal Evropski mladinski pokal. Tekmovanja so se v okviru reprezentance udeležili tudi trije naši člani (Nala Jurca, Matic Jager in Nik Bizjak).

V kvalifikacijah je Nala dosegla triindvajseto mesto, Matic je bil enaintrideseti, Nik pa dvaindvajseti. V izločilnih dvobojih je Nala v 1/16 finala najprej premagala poljakinjo z 6:0 potem pa v 1/8 finala žal izgubila proti Francozinji z 1:7 in se tako uvrstila na končno deveto mesto. Matic je izpadel v 1/24 finala proti turku z 0:6 in se tako uvrstil na končno triintrideseto mesto. Nik je ravno tako izgubil v 1/24 finala proti Belgijcu z 5:6 po shoot-offu in se na koncu uvrstil na triintrideseto mesto. Nala je v mešanih ekipah tekmovala skupaj z Žigo Ravnikarjem in sta se v kvalifikacijah uvrstila na odlično deveto mesto, v izločilnih dvobojih sta premagala ekipo Danske z 5:3, žal pa sta nato v 1/4 finala izgubila proti ekipi Francije z 2:6 in se na koncu uvrstila na šesto mesto. Matic je tekmoval v mešani kadetski ekipi skupaj z Špelo Ferš in po kvalifikacijah sta se uvrstila na deseto mesto, v 1/8 finala pa sta žal izgubila proti ekipi Turčije z 0:6 in se tako uvrstila na končno deveto mesto.