05.05.2018 CEC in Slovenski tarčni pokal – Novo Mesto

posted in: Objave 2018 | 0

V soboto 5.5.2018 se je v Novem mestu odvilo tekmovanje za srednjeevropski pokal in za Slovenski tarčni pokal. Tekmovanja se je udeležilo tudi pet naših članov. V slovenskem tarčnem pokalu je Iva Rusjan zasedla tretje mesto med mladinkami ukrivljeni lok. Matic Jager je bil najboljši med kadeti ukrivljeni lok, v isti kategoriji pa je Aljaž Kaluža zasedel dvanajsto mesto. Med kadeti sestavljeni lok pa je bil Primož Mekina deveti. Tinkara Kogej Kardinar je med mlajšimi deklicami ukrivljeni lok zasedla odlično drugo mesto. V srednjeevropskem pokalu je v kvalifikacijah Iva Rusjan zasedla tretje mesto, v dvobojih pa je v četrtfinalu premagala madžarko z 6:0, v polfinalu je izgubila proti slovenki Ivani Laharnar, vendar se je potem odlično izkazala v finalu za bronasto medaljo saj je v shoot off-u premagala Slovakinjo in tako osvojila bronasto medaljo. Matic Jager si je podredil celotno konkurenco, v kvalifikacijah je zasedel prvo mesto in nato v osmini finala nadaljeval z odličnim streljanjem in premagal Filipa Galjaniča z 6:0, v četrtfinalu Madžara z 6:4, v polfinalu Slovaka v shoot off-u z 6:5 in nato v finalu za zlato medaljo z lahkoto premagal Slovaka Andreja Majerika z 6:0. Aljaž Kaluža je bil po kvalifikacijah dvanajsti in nato žal izpadel v osmini finala proti Slovencu Eriku Beletu z 1:7 in tako na koncu osvojil deveto mesto. Primož Mekina je bil po kvalifikacijah deveti vedar je žal v osmini finala izgubil proti Hrvatu Mihaelu Čuriću z 104:132 in tako na koncu osvojil deveto mesto.

2018-05-05 CEC Novo Mesto