04.06.2017 – Šolsko zunanje Državno prvenstvo – Gradac

posted in: Objave 2017 | 0

V nedeljo 4.6.2017 je v Gradcu na dolenjskem potekalo zunanje DP osnovnih in srednjih šol. Iz Postojnskih šol se je tekmovanja udeležilo 18 tekmovalcev. Iz OŠ Miroslava Vilharja je bilo 15 učencev kateri so dosegli sledeče rezultate. Med učenkami 1-3 razred goli lok je bila Ajda Stibilj četrta, Dana Dolenc Rijavec pa deveta, med učenci 1-3 razred ukrivljeni lok je bil Rok Jambrošič peti. Pri učencih 1-3 razred goli lok je bil Timotej Obreza Škerjanec osmi, Jernej Stibilj štirinajsti, Matevž Aralica Božič osemnajsti in Jan Povše enaindvajseti. Med učenkami 4-6 razred ukrivljeni lok je bila Zala Jošt sedma, med učenci 4-6 razred sestavljeni lok je bil Žak Lončarek tretji. Pri učencih 4-6 razred goli lok je bil Erazem Jošt peti, Gal Žmak pa štiriindvajseti. Med učenci 7-9 razred ukrivljeni lok je bil Matic Jager prvi, Aljaž Kaluža drugi, Matevž Mulec pa dvanajsti. Iz OŠ Antona Globočnika je bil med učenci 1-3 razred goli lok Gašper Jenček deseti, med učenci 4-6 razred goli lok je bil Vitan Golubovič Blaško drugi, Nik Stančič pa trinajsti. Pri dijakinjah ukrivljeni lok je tretje mesto zasedla Nala Jurca. Omeniti velja tudi našega člana Primoža Mekino ki je med učenci 7-9 razred sestavljeni lok zasedel peto mesto.
Med 34. ekipami OŠ je ekipa OŠ Miroslava Vilharja v sestavi Aljaž Kaluža, Matevž Mulec in Jager Matic zasedla drugo mesto.

Čestitamo!

2017-06-04 Solsko DP Gradac (avtor_ Smrdu N.)