18.03.2017 – ŠOLSKO DRŽAVNO PRVENSTVO – ŽALEC

posted in: Objave 2017 | 0

V soboto 18.3.2017 se je v Žalcu odvilo Šolsko državno prvenstvo osnovnih on srednjih šol. Iz Postojne se je prvenstva udeležilo kar 27 tekmovalcev. Državna prvaka, oba iz OŠ Miroslava Vilharja sta postala Timotej Obreza Škerjanec med učenci 1-3 razred goli lok in Aljaž Kaluža med učenci 7-9 razred ukrivljeni lok. Državna podprvakinja med učenkami goli lok 1-3 razred je postala Ajda Stibilj iz OŠ Miroslava Vilharja. Tretje mesto so dosegli Žak Lončarek med učenci 4-6 razred sestavljeni lok, Matic Jager med učenci 7-9 razred ukrivljeni lok oba iz OŠ Miroslava Vilharja. Tretje mesto je dosegla tudi Nala Jurca med dijakinjami ukrivljeni lok iz SŠ BIC gimn. in vet.šola. Iz OŠ Miroslava Vilharja so se odlično odrezali tudi ostali učenci in sicer med učenkami 1-3 razred goli lok (22 učenk) si je dvanajsto mesto pristreljala Renata Popovič, Dana Dolenc Rijavec je bila petnajsta, Lara Kogovšek pa je bila devetnajsta. Med učenci 1-3 razred goli lok (26 učencev) je bil Rok Jambrošič šesti, Matevž Aralica Božič sedemnajsti, Jernej Stibilj dvaindvajseti in Jan Povše triindvajseti. Med učenkami 4-6 razred ukrivljeni lok (11 učenk) je bila Zala Jošt sedma. Med učenkami 4-6 razred goli lok (31 učenk) je bila Ana Milost deseta, Daša Ulaga trinajsta in Pia Černjač šestindvajseta. Med učenci 4-6 razred goli lok (42 učencev) je bil Jošt Erazem deveti, Lars Avčin Mlakar deseti Matic Kontelj dvanajsti, Amon Mihael Ivanovič dvaintrideseti, Gal Žmak sedemintrideseti. Med učenci 7-9 razred goli lok (23 učencev) je bil Luka Milost peti. Iz OŠ Antona Globočnika so dosegli naslednja mesta. Med učenci 1-3 razred goli lok (23 učencev) je bil Gašper Jenček deseti, med učenci 4-6 razred goli lok (42 učencev) je bil Nik Stančič četrti in Vitan Golubovič Blaško peti. Iz OŠ Prestranek je bila med učenkami 7-9 razred goli lok (24 učenk) Marina Majerič trinajsta. Omeniti velja še dva naša člana iz OŠ Jožeta Krajca Rakek in sicer med učenci 4-6 razred ukrivljeni lok je bil Gregor Jernejčič sedmi in med učenci 7-9 razred sestavljeni lok je bil Primož Mekina deveti.
Ekipa OŠ Miroslava Vilharja v sestavi Matic Jager, Aljaž Kaluža in Matevž Mulec si je pristreljala prvo mesto in so postali ekipni državni prvaki osnovnih šol.

Čestitamo vsem za odlične rezultate in jim želimo veliko nadaljnih uspehov.

2017-03-18 Solsko DP Zalec (avtor_ Skrbec)