27.08.2016 – DRŽAVNO PRVENSTVO FITA 70/50M + OK

posted in: Objave 2016 | 0

V Ilirski Bistrici je v soboto, 27. avgusta potekalo državno prvenstvo v lokostrelstvu in sicer v olimpijski disciplini FITA 70/50 m + OK. Tekmovanja se je udeležila manjša ekipa šestih tekmovalcev, ki so si skozi tekme v tem poletju priborili normo in s tem dovoljenje za nastop na DP. Kar štirje pa so se domov vrnili z medaljami. V kategoriji dečkov ukrivljeni lok je blestel Matic Jager, saj je osvojil naslov državnega prvaka z ogromnimi tridesetimi točkami prednosti. Med kadetinjami ukrivljeni lok je odlično pripravljenost pokazala Nala Jurca, saj je z novim osebnim rekordom osvojila drugo mesto. Med kadeti ukrivljeni lok je odličen rezultat dosegel Nik Bizjak, saj je premoč priznal le kolegu iz reprezentance, s katerim sta konec julija osvojila naslov evropskih prvakov. Drugo mesto je med mladinci osvojil Rok Bizjak, bil pa je tudi tretji v absolutni konkurenci in s tem še enkrat dokazal da sodi v sam vrh slovenskega lokostrelstva. Iva Rusjan je dosegla 4. mesto v absolutni konkurenci pa 6. mesto. Aljaž Kaluža pa si je med kadeti pristreljal 10. mesto.

Pred MINS ovci je konec poletja še kar nekaj zelo važnih tekmovanj. V tekočem tednu se bodo Evropskega prvenstva v 3D disciplini na gradu Mokrice udeležili trije člani, tekmovalci z olimpijskim lokom bodo nastopili na zaključku Srednjeevropskega pokala v Beogradu, čaka jih pa še DP v Arrowheadu, ki bo konec septembra v Beli Krajini.

2016-08-27 FITA 70-50m + OR Drzavno (avtor_ Jurca)