EMPOK – Matic Jager 17.

posted in: Objave 2017 | 0

V Marathonu (GRE) se je odvil Evropski mladinski pokal za leto 2017. Na njem je nastopilo 230 mladih lokostrelcev iz 29. držav. V kvalifikacijah so tekmovalci opravili s prvim krogom izločilnih dvobojev. Na tekmovanju so nastopili tudi trije Slovenci, med njimi z ukrivljenim lokom v kadetski konkurenci nastopa Matic Jager, ki je po kvalifikacijah zasedel 32 mesto, kar mu je v kvalifikacijah v prvem krogu prineslo nemškega tekmovalca Weinharda, ki ga je gladko premagal z 7 proti 1. Za vstop med 16 najboljših mu bo v naslednjem dvoboju stal nasproti zmagovalec kvalifikacij rus Cheeremiskin . Matic je nastopil tudi v mešanih dvojicah s Sanjo Tevž ( LK Ankaran, 20 po kvalifikacijah ) in njuno izhodišče je bilo deseto mesto po kvalifikacijah. V 1/16 eliminacij se je Matic boril proti zmagovalcu kvalifikacij Cheeremiskinu. V dvoboju je žal izgubil z 6 proti 0, vendar še vedno dosegel odlično 17. mesto med 51. tekmovalci. V mešanih ekipah sta se s Sanjo Tevž v 1/8 eliminacij borila z ekipo Estonije in izgubila z 6 proti 2 ter na koncu dosegla odlično 9 mesto izmed 15. ekip.